Vítejte, drazí příznivci lomografie a analogové fotografie

Vítám Vás na mojí stránce, věnované nejen fotografování klasickému, ale především lomografování...

Lomografie mě zajímala vždycky, ale dostala jsem se k ní hodně blízko až teprve před pár lety. Klasické fotografii se věnuji už skoro 10 let.

Nejvíce mě zajímá reportážní a sociální fotografie, ráda fotím momentky, "street foto", lidi, zátiší apod. Velkou inspiraci jsem vždy hledala ve starých krásných fotkách pánů Drtikola, Sudka i Bressona, ale i u současných fotografů. Staré fotografické řemeslo považuju za opravdové umění. Nicméně mění se i doba a proto samozřejmě oceňuju možnost pořídit na první pohled "starou" fotku, moderním způsobem. Ať už "mobilografií" nebo digitální zdrcadlovkou, prográmky pro tablety, mobily, notebooky... Hodně fandím především staré lomografii v novém kabátku (Diana f+, Holga apod.) a především klasickým starým fotoaparátům, které také sbírám. Všechny jsou funkční a na všechny z nich aktivně fotografuji.

Protože je fotografování staré dobré řemeslo, stále se učím.

Lomografie jako taková je nejenom druhem vyjádření zachyceného obrazu, ale je to taky určitý životní styl. Pokud se jednou lomu začnete věnovat, ať chcete nebo ne, pohltí Vás a postupně zjistíte, že se kolem něj točí skoro všechno... Začnete svět jednoduše vidět Lomo-očima. :)

Fotografům tedy přeju dobré světlo a pevnou ruku, Lomografům přeju pravidlem č.7 - buďte rychlí.

Najdete nás také na Facebooku: https://www.facebook.com/lomograf.cz

Návody k Lomo foťákům

10.03.2014 10:13
Když jsem dostala první Lomo foťák - Diana F+, hledala jsem různé rady a tipy jak s ní zacházet. V balení totiž nebyl český návod a mě se ho ani...
<< 1 | 2